Reklama
  • Wtorek, 1 marca 2016 (10:05)

    Blondynka. Narkotyki w trumnach

Odc. 11. Majka jest przerażona, gdy Manej zostaje nagle aresztowany.

Z zakładu prowadzonego przez Maneja wyjeżdża kolejny transport trumien na Wschód. Mają go poprowadzić Bodzio i Romek. Zanim jednak mężczyźni wyruszą w podróż, Arnold prosi swojego pomocnika, by uważnie przyglądał się temu, co robi jego kolega z wojska.

Reklama

Zaniepokojenie Maneja wzbudził fakt, że w schronisku, gdzie mieszkał Bodzio, znaleziono w psich budach narkotyki. Bardzo szybko okazuje się, że przeczucie nie myliło Zdebela. Kilka godzin po wyjeździe transportu na terenie zakładu Maneja pojawiają się funkcjonariusze Straży Granicznej i policji.

Były komandos zostaje aresztowany pod zarzutem organizowania przemytu narkotyków w... trumnach. Majka jest zrozpaczona. Nie może zrozumieć, że jej ukochany był tak naiwny, a nawet głupi.

Przygnębiona dziewczyna zaczyna zastanawiać się, skąd weźmie pieniądze, jeśli sąd wyznaczy kaucję za zwolnienie Arnolda.

Kilkanaście godzin później odwiedza Zdebela w areszcie i każe mu przysiąc, że nie tylko nie jest zamieszany w przemyt, ale także nie miał pojęcia, że w jego trumnach będą przewożone narkotyki.

Mężczyzna skwapliwie przysięga i jednocześnie prosi ukochaną, by jak najszybciej wpłaciła kaucję i umożliwiła mu opuszczenie więzienia. Nieco uspokojona Majka przyznaje, że wierzy mężowi. Problem jednak tkwi w wysokości poręczenia.

Dziewczyna nie ma pojęcia, kto mógłby szybko pożyczyć jej 50 tysięcy złotych...

Kłopotliwy skarb

W Majakach ruszyła budowa skansenu. Jej rozmach, a także brak odpowiednich pozwoleń niepokoi Auguścika, Sylwię i Partykę. Sprawa staje się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy Rozmuga ujawnia, że na polu, gdzie wznoszony jest skansen, zakopano skarby pochodzące z czasów II wojny światowej.

Historyczne pamiątki wykopują Pula-Hula, Jagna, Andrzej i Stec. Rozgłos, który towarzyszy sprawie nie podoba się Rychter. Ale do akcji wkraczają media. Starosta chce, by wójt całą sprawę wyciszył. On jednak postanawia wszystko rozegrać po swojemu.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.