Reklama
  • Wtorek, 1 marca 2016 (10:05)

    Blondynka. Narkotyki w trumnach

Odc. 11. Majka jest przerażona, gdy Manej zostaje nagle aresztowany.

Z zakładu prowadzonego przez Maneja wyjeżdża kolejny transport trumien na Wschód. Mają go poprowadzić Bodzio i Romek. Zanim jednak mężczyźni wyruszą w podróż, Arnold prosi swojego pomocnika, by uważnie przyglądał się temu, co robi jego kolega z wojska.

Reklama

Zaniepokojenie Maneja wzbudził fakt, że w schronisku, gdzie mieszkał Bodzio, znaleziono w psich budach narkotyki. Bardzo szybko okazuje się, że przeczucie nie myliło Zdebela. Kilka godzin po wyjeździe transportu na terenie zakładu Maneja pojawiają się funkcjonariusze Straży Granicznej i policji.

Były komandos zostaje aresztowany pod zarzutem organizowania przemytu narkotyków w... trumnach. Majka jest zrozpaczona. Nie może zrozumieć, że jej ukochany był tak naiwny, a nawet głupi.

Przygnębiona dziewczyna zaczyna zastanawiać się, skąd weźmie pieniądze, jeśli sąd wyznaczy kaucję za zwolnienie Arnolda.

Kilkanaście godzin później odwiedza Zdebela w areszcie i każe mu przysiąc, że nie tylko nie jest zamieszany w przemyt, ale także nie miał pojęcia, że w jego trumnach będą przewożone narkotyki.

Mężczyzna skwapliwie przysięga i jednocześnie prosi ukochaną, by jak najszybciej wpłaciła kaucję i umożliwiła mu opuszczenie więzienia. Nieco uspokojona Majka przyznaje, że wierzy mężowi. Problem jednak tkwi w wysokości poręczenia.

Dziewczyna nie ma pojęcia, kto mógłby szybko pożyczyć jej 50 tysięcy złotych...

Kłopotliwy skarb

W Majakach ruszyła budowa skansenu. Jej rozmach, a także brak odpowiednich pozwoleń niepokoi Auguścika, Sylwię i Partykę. Sprawa staje się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy Rozmuga ujawnia, że na polu, gdzie wznoszony jest skansen, zakopano skarby pochodzące z czasów II wojny światowej.

Historyczne pamiątki wykopują Pula-Hula, Jagna, Andrzej i Stec. Rozgłos, który towarzyszy sprawie nie podoba się Rychter. Ale do akcji wkraczają media. Starosta chce, by wójt całą sprawę wyciszył. On jednak postanawia wszystko rozegrać po swojemu.

Świat Seriali

Zobacz również

  • W zaradną panią weterynarz z podlaskiej wsi wcieli się kolejna aktorka. Ruszyły zdjęcia do 5. sezonu „Blondynki”, a tytułową postać gra tym razem Natalia Rybicka. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.